Pregled utakmice Bayern – Atletico Madrid

Atletico Madrid logo

Bayern München

Atletico Madrid

Utorak, 03.05.2016., 20:45; Allianz Arena

Prva utakmica polufinala između ova dva kluba, igrana prošlog tjedna, je bila vrlo zanimljiva, iako je postignut samo jedan gol. Atletico je uspio, golom Saula, steći minimalnu prednost pred uzvrat u Münchenu ovog utorka. Ali ako se uzme u obzir jačina Atleticove obrane i ova minimalna prednost se može pokazati prevelika za Bayern da je dostigne, jer Bayernu sada trebaju dva gola razlike da prođe dalje.

Atletico je bez sumnje u velikoj formi, pobjedivši u zadnjih 6 utakmica. 4 zadnje utakmice su pobjedili razlikom 1-0, od kojih je zadnja bila u subotu protiv Raya Vallecana u prvenstvu. Još impresivnije je što su te rezultate postigli i bez ključnog obrambenog igrača, Urugvajca Diega Godina.

Bayern je prije prve utakmice polufinala bio favorit, međutim sada su se stvari okrenule. U subotu su odigrali samo neriješeno 1-1 sa Borussiom iz Moenchegladbacha, pa im osim Lige Prvaka još visi i Bundesliga. U završnoj fazi Lige Prvaka nisu baš bili uvjerljivi. Protiv Juventusa je malo falilo da ispadnu. U te dvije utakmice su primili 4 gola i minute su ih djelile od ispadanja, kada je stvar spasio Thomas Muller koji je golom u zadnjim minutama izborio produžetke. I protiv Benfice nije prošlo glatko, kako su mnogi mislili. Ukupna pobjeda 3-2 je bila taman na knap.

Nema sumnje da će Bayern u utorak sve baciti u napad, ali protiv Atletica neće biti nimalo lako. Atletico je savršena momčad za čuvanje ove prednosti od 1-0. Njihova obrana je čvrsta i odlučna, a tu su i brzi igrači kao Griezmann i Carrasco koji mogu iskoristiti prilike koje ostavi Bayern koncentriran na napad. Kao što smo rekli, Bayernu treba pobjeda sa dva gola razlike za siguran prolaz, a Atletico nije primio 2 gola u zadnje 72 utakmice koje je odigrao.

Atletico ima najbolju gostujuću statistiku u La Ligi, i ove sezone su postigli gol u sve tri utakmice kada su gostovali na Nou Campu ili Santiagu Barnabeu. Stoga se nemaju čega bojati gostovanja u Münchenu. Koeficijent od 1,66 na prolaz Atletica se čini sasvim solidan.

Statistika:

• Atletico nije primio gol u 7 od zadnjih 9 utakmica Lige Prvaka i nije primio gol već 600 minuta u svim utakmicama koje je igrao.
  • Bayern je pobjedio u zadnjih 11 domaćih utakmica Lige Prvaka (uključujući pobjedu u produžecima protiv Juventusa). Zadnji poraz je bio protiv Real Madrida prije dvije godine, također u polufinalu.